A passzívház elnevezés arra utal, hogy az épület az én teljes időszakában képes az ember számára kellemes hőmérsékletet biztosítani mindenféle fűtési és légkondicionáló berendezés használata nélkül. Az épület a nagyméretű üveglapokkal ellátott nyílászáróin keresztül érkező napfényt, valamint a benne található műszaki berendezések hőjét használja fűtési energiaként.
Ahhoz hogy a passzívház ilyen alacsony energia mennyiséggel tartsa fent a számunkra kellemes hőmérsékletet, nagyon sok szempontnak kell megfelelnie, ezek közül az egyik a megfelelő nyílászárók beépítése.
A hagyományos épületekben vastagabb tokszerkezettel rendelkező nyílászárók 88 illetve 100 milliméter vastagok. Részben ennek köszönhető a magasabb hőszigetelő képesség.
A vastagsága miatt a szerkezet teherbírása is megnő, amelynek köszönhetően három rétegű hőszigetelő üvegezéssel láthatóak el. A hőszigetelt üveg háromszoros gumiszigeteléssel is el van látva.
Passzívház ajtó alapanyaga
A passzívház ajtó mindhárom, a nyílászáróknál megszokott anyagból elkészíthető. Az általunk forgalmazott és beépítésre kerülő passzívház ajtók borovi fenyőből készülnek. A borovi fenyő népszerű alapanyag a nyílászárók előállításán kívül bútoriparban, emellett kültéri használatra is alkalmas.
Passzívház ajtó gyártás
Apasszívház ajtó gyártásakor rétegragasztott, toldott és toldásmentes fenyőléceket használnak. A rétegragasztás során három rétegnyi fa ellentétes szálirányú összeragasztásával kiküszöbölhető a fa nyílászárók vetemedése.
A borovi fenyő alapból sárga vagy barna alapszínnel rendelkezik, mely a felületkezelésnek és a festésnek köszönhetően bármilyen színnel ellátható. A felületkezelésük magába foglalja a fát károsítható rovarok és a gombák az UV sugárzás elleni védelmet is, melynek köszönhetően a fa nyílászárók élettartama jelentősen megnő.
Fa bejárati ajtók beépítve
Weboldalunk további használatával jóváhagyja a cookie-k használatát az adatvédelmi nyilatkozatban foglaltak szerint.