Fa ablakcsere
A régi ablakaink cseréjével, otthonunk nem csak modern és energiatakarékos lesz, hanem jelentősen hozzájárul a biztonságunk és kényelmünkhöz is. A rosszul záródó, vetemedett ablakainkon által rengeteg energiát veszíthetünk a fűtési időszakban, ami jelentős plusz költséget jelenthet nekünk. Ma már többféle alapanyagú nyílászáró áll rendelkezésünkre, de a továbbra is nagyon népszerűek a fa ablakok. A
fa ablakcsere által otthonunkat szép természetes alapanyagú nyílászárókkal láthatjuk el, ami nemcsak energiatakarékos, hanem egy kis természetet is juttat otthonunkba.
Fa ablakcsere – A fa ablakcsere lépései
A
fa ablakcsere folyamatának legfontosabb lépési a helyszíni felmérés, az ablak legyártása, valamint annak beszerelése.
Helyszíni felmérés
A
fa ablakcsere előtt a legtöbb egy helyszíni felmérés történik, amely során egy szakember rögzíti a falnyílások méreteit. A rögzített méretek alapján történik majd a fa ablak legyártása. A helyszíni felmérés által biztosítható hogy a legyártott fa ablak a beférjen a leendő helyére.
Gyártás és beépítés
A felvett méretek alapján megkezdődhet az egyedi vagy szabványméretű fa ablakok gyártása. A legyártott ablakok a végső összeszerelést követően lesznek lefestve a kívánt színre. Az elkészült ablak az előre egyeztetett időpontban a helyszínre érkezik, majd pedig megkezdődhet a beszerelése.
Az új fa ablak beépítését megelőzően kibontásra kerül a falnyílásból a régi ablaktok, kivéve abban az esetben, ha
bontás nélküli ablakcsere történik. A törmelék és a por eltakarítása után először ékek segítségével ideiglenesen, majd pedig egy alapos ellenőrzést követően csavarokkal véglegesen is rögzítésre kerülnek. Ezt követően felhelyezésre kerülhetnek az ablak nyílói is.
A falnyílás és az ablak közti néhány centis hézagot Pur habbal töltjük fel, majd az ablakkal megegyező színű fa takaróléc segítségével lesznek lefedve. A fa ablakcsere utolsó lépéseként egy finombeállítás szükséges, ami az ablak könnyű használatát teszi lehetővé.
Fa ablakcsere – Miért válasszunk fa ablakot otthonunkba?
Akik természetes alapanyaggal szeretik körbevenni magukat, azoknak a fém vagy műanyag nyílászárók ridegnek, idegennek tűnhetnek. A fa ablakok hőszigetelő képessége felveszi a versenyt a többi alapanyaggal, emellett egyedi és szép külsőt kölcsönöz a nyílászárónak, valamint az épületnek egyaránt.
A fa ablakok egyedisége részben annak köszönhető, hogy nincs két egyforma faanyag. Ezen felül többféle fafajtából is elkészíthetőek, amelyek alkalmasak a kültéri használatra. A fa ablakgyártás során az egyik leggyakrabban használt fafajta a borovi fenyő.
A fa ablakok a felületkezelésüknek köszönhetően többféle színnel elláthatóak, ezért bármilyen környezetben jól mutatnak.
Fa ablakcsere – borovi fenyő ablakok alapanyaga
A borovi fenyő egy sárgás, barnás árnyalattal rendelkező fenyőféle, melynek felülete szép mintával rendelkezik. A borovi fenyő kültéri és beltéri felhasználásra egyaránt alkalmas. Tartós és ellenálló az időjárással szemben, emellett könnyen megmunkálható fafajta.
A borovi fenyőből készült fa ablakok rétegragasztott faanyagból készülnek. A rétegragasztás által az ablak szerkezeti szilárdsága megnő, ennek következményeként nem lesz hajlamos a vetemedésre. A fa ablakok gyártása hossztoldott, illetve toldásnélküli lécek felhasználásával is történhet, ám utóbbi jelentősen drágább kategóriát képvisel.
A fa ablakokat a gyártás során ellátják a szükséges védelemmel a fa felületét rongáló rovarokkal és penésszel szemben. A felületkezelésnek köszönhetően a fa ablakunk hosszú évekig megőrzi majd szépségét és minőségét.
Fa ablakcsere – fa ablakok hőszigetelése
A fa, mint alapanyag, nagyon jó hőszigeteléssel rendelkezik. Az ablakok jelentős részét üvegfelület alkotja, ezért a hatékony hőszigetelés kialakításához minden esetben
hőszigetelt üvegezés beépítése szükséges. A hőszigetelt üvegezés segítségével megakadályozható hogy otthonunk az üvegfelületen keresztül rengeteg hőt veszítsen el.
A
fa ablak nyílói és a tokszerkezete között található vékony hézagon keresztül a levegő szabadon áramolna. Ennek megszüntetése érdekében az ablaktok és a szárny közé gumiszigetelést rögzítenek. A gumiszigetelés az ablak bezárásakor összenyomódik, ezzel útját állva a levegőnek.